ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی

ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی

ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی
خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی چرخ-دنده-227x300 ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  یکی از محصولات پرینتر سه بعدی کارهای پرینتر سه بعدی ساخت چرخ دنده با پرینتر سه بعدی ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی چرخ دنده در پرینتر سه بعدی با پرینتر سه بعدی چه کارهای میتوان انجام داد 3d-printer
۰۱

پرینتر سه بعدی با توانایی تنوع بسیار زیاد در تولید قطعات توانسته است جایگزین و یا رقیب خیلی از روش های معمول و قدیمی تولید شود.

یک دسته از قطعاتی که به معنای کلمه تنوع نامحدودی دارند چرخدنده ها هستند. چرخدنده ها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر اندازه، مدل چرخدنده، تعداد دندانه و همچنین دارای انواع مختلفی مثل چرخدنده ساده، چرخدنده مارپیچ، چرخدنده حلزونی، چرخدنده داخلی و چرخدنده حلزونی و.. هستند.

در اینجا به بررسی روش ها و مشکلاتی که در تولید چرخدنده با پرینتر سه بعدی وجود دارد می پردازیم.

با پرینتر سه بعدی می توان عملکرد مکانیزم طراحی شده را در اندازه کوچک تر مشاهده کرد و اشکالات آن را برطرف کرد.

 

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 002-300x225 ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  یکی از محصولات پرینتر سه بعدی کارهای پرینتر سه بعدی ساخت چرخ دنده با پرینتر سه بعدی ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی چرخ دنده در پرینتر سه بعدی با پرینتر سه بعدی چه کارهای میتوان انجام داد 3d-printer
۰۰۲

از دیگر کاربرد های پرینتر سه بعدی در این صنعت می توان به توانایی تولید چرخدنده هایی با اندازه کوچک اشاره کرد که زیاد در دسترس کاربران نیستند.

*محدودیت های ساخت چرخدنده با پرینتر سه بعدی چیست؟

همان طور که گفته شد یکی از فاکتور های مهم برای انتخاب چرخدنده مناسب مقدار توانی است که با آن انتقال می دهید.

مواد استفاده شده در پرینتر سه بعدی های امروزی پیشرفت های زیادی کرده اند و از پلاستیک های ABS تا فولاد ضد زنگ و تیتانیوم می توان در پرینتر سه بعدی و برای تولید چرخدنده استفاده کرد.

به همین دلیل باید با توجه به توان انتقالی و دور و گشتاوری که در چرخدنده وارد می شود جنس آن را تعیین و انتخاب کنیم و در صورت لزوم از پرینتر سه بعدی فلز برای تولید آن ها استفاده کرد.

یکی از مواردی که باید حتما به آن توجه کرد کیفیت سطح چرخدنده ساخته شده با پرینتر سه بعدی است. در بعضی موارد دیده می شود که به دلیل کیفیت سطح پایین  چرخدنده های تولید شده با پرینتر سه بعدی در هنگام کار صدای بیشتری تولید می کنند.

یکی مشکلاتی که در چرخدنده های تولید شده با پرینتر سه بعدی از جنس پلاستیک های ABS و به خصوص PLA رخ می دهد این است که به دلیل ترد بودن این مواد امکان شکستن دندانه های چرخدنده ساخته شده با پرینتر سه بعدی وجود دارد. یک راه حل این است که ضخامت چرخدنده را بیشتر انتخاب کنیم و یا از فیلامنت فیبر کربن استفاده کنیم

 

۳.چطور یک چرخدنده دلخواه با پرینتر سه بعدی بسازیم.

برای این کار باید همان روند معمول از طراحی تا ساخت یک قطعه با پرینتر سه بعدی را طی کنید. با این تفاوت که در مورد چرخدنده باید به نکاتی در مورد میزان مقاومت آن نیز توجه کنید و ضخامت مناسبی را برای آن در نظر بگیرید.

برای ساخت یک چرخدنده با پرینتر سه بعدی باید مراحل زیر را انجام دهید

الف. طراحی چرخدنده

می توانید چرخدنده مورد نظرتان را خودتان در هر نرم افزاری طراحی کنید البته در نرم افزارهایی مثل Solid Works این امکان وجود دارد که بر اساس استاندارد های موجود یک چرخدنده را فقط با دادن اطلاعاتی مثل نوع چرخدنده، مدل، تعداد دندانه، زاویه حمله و … تولید کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که از مدل های آماده چرخدنده برای پرینت سه بعدی استفاده کنید. در فرگل سی ان سی می توانید مجموعه ای از آن ها را در بخش مدل های آماده پرینت سه بعدی مشاهده کنید.

 

نکته:

اگر چرخدنده را می خواهید از جنس پلاستیک (ABS و PLA) پرینت سه بعدی کنید ضخامت آن را حتما بیشتر از ۷ میلیمتر انتخاب کنید زیرا ضخامت کمتر از این مقدار مقاومت بسیار کمی به شما خواهد داد و باعث شکستن چرخ دنده شما می شود.

 

ب. تنظیمات پرینت سه بعدی چرخدنده ای که میخواهید با پرینتر سه بعدی بسازید

برای این که یک چرخدنده محکم ساخته شده با پرینتر سه بعدی داشته باشید بهتر است از چگالی های بالای ۵۰ درصد برای این کار استفاده کنید.

همچنین به دلیل این که دقت ساخت در چرخدنده ها اهمیت زیادی دارد از حداکثر دقت پرینتر سه بعدی تان استفاده کنید. دقت های حدود ۰.۱ میلیمتر برای این کار مناسب هستند.(تمامی پرینتر های ساخته شده در فرگل سی ان سی این قابلیت را دارند )

 

 

 

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی telegram-321-1-1 ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  یکی از محصولات پرینتر سه بعدی کارهای پرینتر سه بعدی ساخت چرخ دنده با پرینتر سه بعدی ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی چرخ دنده در پرینتر سه بعدی با پرینتر سه بعدی چه کارهای میتوان انجام داد 3d-printer
فرگل سی ان سی

در قسمت سرچ تلگرام خود fargolcnc را تایپ کنید و وارد کانال ما شوید

 

ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی

ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی

ساخت انواع چرخدنده با پرینتر سه بعدی

 

درباره نویسنده

فرشاد گل افشان، تولید کننده پرینتر های سه بعدی، سی ان سی، کیت پرینتر سه بعدی، فیلامنت و قطعات مورد نیاز پرینتر های سه بعدی با ضمانت و گارانتی فرگل سی ان سی /// فروشگاه اینترنتی فرگل سی ان سی پرینترهای سه بعدی در صنعت مدرن و به ویژه در راستای بهبود طراحی سه بعدی تجهیزات نقش شایان توجهی را ایفا می کند. مدل سازی پیشرفته بوسیله پرینتر سه بعدی ( Rapid prototyping by 3D printer ) از جمله فعالیت های فرگل سی ان سی است. جهت استفاده از سرویس پرینت سه بعدی می توانید با ارسال فایل از این خدمات استفاده نمایید. ( سرویس پرینت سه بعدی بوسیله پرینتر ۳ بعدی ).