۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 04-1 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  مشکلات پرینتر سه بعدی مشکل طراحی در پرینتر سه بعدی ضعف های پرینتر سه بعدی ایرادات پرینتر سه بعدی 5 عیب پرینتر سه بعدی 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 01 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  مشکلات پرینتر سه بعدی مشکل طراحی در پرینتر سه بعدی ضعف های پرینتر سه بعدی ایرادات پرینتر سه بعدی 5 عیب پرینتر سه بعدی 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

بسیاری از مواقع برای پرینت سه بعدی  یک قطعه ممکن است طرح بسیار خوبی را در نرم افزار های سه بعدی طراحی کرده باشید ولی اگر مدل شما نتواند به خوبی پرینت شود تمام زحماتتان را به هدر داده اید. برای این که بفهمید مدلتان اصلا قابل پرینت شدن است یا نه باید بتوانید به ۵  سوال زیر  پاسخ بدهید…

 

۱.آیا مدل سه بعدیتان دارای حجم است؟

اول از همه باید مطمئن شوید که مدلتان دارای حجم است. حتی اگر یک صفحه تخت را به عنوان جسم در نظر بگیرید در دنیای واقعی این صفحه دارای یک ضخامت خواهد بود حتما در مدلی که طراحی می کنید مطمئن شوید که حداقل ضخامت را رعایت کرده اید. برای اماده کردن یک مدل برای پرینت شدن اولین کاری که باید بکنید این است که صفحات بدون ضخامت و قسمتی هایی که حجم ندارند را تصحیح کنید.

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 02 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  مشکلات پرینتر سه بعدی مشکل طراحی در پرینتر سه بعدی ضعف های پرینتر سه بعدی ایرادات پرینتر سه بعدی 5 عیب پرینتر سه بعدی 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

البته این ضخامت با توجه به نوع ماده ای که استفاده می کنید تفاوت خواهد داشت. اگر با ABS پرینت می کنید این ضخامت را حداقل ۱ میلیمتر انتخاب کنید.

  1. ایا مدل شما تداخل های داخلی دارد؟

وقتی که مدلتان را طراحی می کنید، ممکن است کاری کنید که دو یا چند حجم با هم تقاطع پیدا کنند. این تداخل ها مدل مبهمی را به وجود خواهند آورد. در واقع کامپیوتر متوجه نمی شود که باید این دو حجم جداگانه را با هم ادغام کند. توابعی که از آن ها برای رفع این مشکل استفاده می شوند بولی (BOOLEAN) نام دارند. این توابع به شما کمک می کنند حجم های مختلف را باهم جمع و یا از هم کم کنید تا در انتها فقط یک حجم داشته باشید.

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 03 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  مشکلات پرینتر سه بعدی مشکل طراحی در پرینتر سه بعدی ضعف های پرینتر سه بعدی ایرادات پرینتر سه بعدی 5 عیب پرینتر سه بعدی 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

  1. ایا مدل شما کاملا بسته است؟

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات این است که آیا مدل شما به طور کامل بسته است یا نه. تمام اضلاع باید به یکدیگر متصل شده باشند. هیچ نقطعه یا خطی در طراحی شما نباید وجود داشته باشد که یک حجم را ایجاد نکند.به زبان ساده تر تصور کنید که داخل مدل را با آب پرکرده باشید، این اب از داخل مدل نباید بیرون بریزد.

  1. ایا صفحات مدل به درستی جهت گیری کرده اند؟

در بسیاری از نرم افزار های طراحی سه بعدی صفحات دارای وجه داخلی و خارجی هستند تا کمک کنند حجم مدل به درستی مشخص شود. اگر یکی از  وجه ها در جهت نا مناسبی قرار گرفته باشد طراحی با مشکل مواجه می شود. بسیار مهم است  که هر صفحه در جهت مناسب در مدل قرار گرفته باشد تا دچار چنین مشکلاتی نشویم .

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی 04 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی آموزش آموزش های پرینترهای سه بعدی پرینتر سه بعدی  مشکلات پرینتر سه بعدی مشکل طراحی در پرینتر سه بعدی ضعف های پرینتر سه بعدی ایرادات پرینتر سه بعدی 5 عیب پرینتر سه بعدی 5 سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

  1. ایا مدلتان می تواند به یک جسم جامد تبدیل شود؟

مدل سه بعدی که در صفحه کامپیوتر فوق العاده به نظر می رسد ممکن است بعد از پرینت اینطور به نظر نرسد. برای جلوگیری از این باید حداقل لازمه ها را برای تکنولوژی پرینت سه بعدی که استفاده می کنید را رعایت کنید. برای مثال مدل های سه بعدی ای که دارای قسمت های بسیار نازکی هستند دچار شکستگی می شوند به خصوص اگر این قسمت ها قرار باشد بار قسمت های بزرگی را تحمل کنند.

قبلا هم اشاره شد که هر مدل سه بعدی باید دارای یک حداقل ضخامت باشد تا بتوان آن را پرینت سه بعدی کرد. این حداقل ضخامت به ماده ای که با آن پرینت می کنید بستگی دارد. با رعایت این حداقل ضخامت هم مدل محکم تری را می سازید و هم خطاهای کمتری از پرینتر خود دریافت می کنید.

 

این ها رایج ترین مشکلاتی بود که معمولا در طراحی ها اتفاق می افتد. ولی کارهای بسیاری هست که می توانید قبل از پرینت بر روی مدل خود انجام دهید. مثلا برای کم کردن هزینه می توانید داخل مدل خود را خالی کنید.

اگر قسمت های دیگری مثل طراحی سه بعدی با رویکرد پرینت سه بعدی را هم مطالعه کنید به شما کمک خواهد کرد.

 

۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

۵ سوال مفید در مورد پرینتر سه بعدی

درباره نویسنده

فرشاد گل افشان، تولید کننده پرینتر های سه بعدی، سی ان سی، کیت پرینتر سه بعدی، فیلامنت و قطعات مورد نیاز پرینتر های سه بعدی با ضمانت و گارانتی فرگل سی ان سی /// فروشگاه اینترنتی فرگل سی ان سی پرینترهای سه بعدی در صنعت مدرن و به ویژه در راستای بهبود طراحی سه بعدی تجهیزات نقش شایان توجهی را ایفا می کند. مدل سازی پیشرفته بوسیله پرینتر سه بعدی ( Rapid prototyping by 3D printer ) از جمله فعالیت های فرگل سی ان سی است. جهت استفاده از سرویس پرینت سه بعدی می توانید با ارسال فایل از این خدمات استفاده نمایید. ( سرویس پرینت سه بعدی بوسیله پرینتر ۳ بعدی ).