کاربرد پرینترهای سه بعدی

خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی use-3d-printers-1 کاربرد پرینترهای سه بعدی 3d-printer  کاربرد پرینترهای سه بعدی فیلامنت خرید فیلامنت خرید پرینتر سه بعدی پرینتر های سه بعدی پرینتر سه بعدی چه کاربردهای دارد پرینتر سه بعدی

کاربرد پرینترهای سه بعدی

کاربرد پرینترهای سه بعدی

اگر چه پرینتر های سه بعدی و نمونه سازی سریع طیف وسیعی از رشته ها و کاربرد ها را در بر میگیرد ولی به دلیل پتانسیل بالای این تکنولوژی، هروز بر تعداد صنایع و افراد استفاده کننده از این تکنولوژی افزوده می شود.
رسالت اصلیپرینتر های سه بعدی پیش تولید یا نمونه سازی اولیه “Prototyping” است.

 

به این معنی که می توان از آنها جهت ساخت نمونه اولیه از هر نوع قالب، جسم و یا شی کاربردی مجسمه و … استفاده کرد.
۱- تصور کنید که برای تولید محصول مورد نظرتان (برای مثال یک لیوان یا بطری) در حال برنامه ریزی هستید.طرح اصلی آن را در زهن و حتی بر روی کاغذ کشده اید. برای این که رئیس تان را جهت تولید انبوه این محصول قانع کنید نیاز به پیش تولید این نمونه ی اولیه دارید. نمونه ای که دقیقاً ویژگی ها و مشخصات طرح شما را نشان داده و رئیس شما بتواند ان را در دست گرفته و لمس کند.
بهترین گزینه برای شما پرینتر سه بعدی خواهد بود!  به راحتی متوانید توسط هر کدام از نرم افزارهای سه بعدی طرح سه بعدی خود را رسم کنید. و روی میز کارتان طرح اولیه را با مشخصات و ابعاد طرح نهایی بسازید!
حالا با نشان دادن این نمونه به رئیس تان  و گرفتن تایید نهایی می توانید وارد مرحله قالب سازی شده و با آسودگی خیال بدون اضطراب از هزینه های سنگین تغییر قالب اقدام به تولید انبوه محصول خود کنید.
۲- شاید شما یک پزشک باشید و در حال تدارک برای انجام عمل سخت و حساس بر روی جمجمه ی آسیب دیده یک بیمار. شما با استفاده از فایل سیتی اسکن جمجمه ی بیمار می توانید با کمک پرینتر های سه بعدی نمونه ی جمجمه ی بیمار را ساخته و قبل از انجام عمل ، در جلسه تیم جراحی، نحوه و کیفیت عمل را با کمک جمجمه ی شبیه سازی شده بررسی کنید.
زمینه های کاربردی دیگر پرینتر های سه بعدی در رشته های:
– دندان پزشکی جهت ساخت قالب های پروتزی دندان
– مهندسی مکانیک جهت طراحی و ساخت قطعات مکانیکی.
– رشته روباتیک جهت طراحی قسمت های چرخ دنده هایی خاص و به کار رفته در روبات ها.
– رشته ماکت سازی جهت ساخت سریع و با کمیت ماکت های پیچیده معماری
– مهندسی صنایع جهت پیش تولیدی نمونه طرح های صنعتی.
– در رشته هنر و مجسمه سازی جهت ساخت تندیس ها و مدل های هنری و….می باشد.
خرید و فروش پرینتر سه بعدی :فرگل سی ان سی telegram-321-1-1 کاربرد پرینترهای سه بعدی 3d-printer  کاربرد پرینترهای سه بعدی فیلامنت خرید فیلامنت خرید پرینتر سه بعدی پرینتر های سه بعدی پرینتر سه بعدی چه کاربردهای دارد پرینتر سه بعدی
فرگل سی ان سی

در قسمت سرچ تلگرام خود fargolcnc را تایپ کنید و وارد کانال ما شوید

 

کاربرد پرینترهای سه بعدی

کاربرد پرینترهای سه بعدی

کاربرد پرینترهای سه بعدی

 

 

 

درباره نویسنده